Ako vieme pomôcť aj Vám?

Pomôžeme aj Vám...

Aj keď by sa to tak na prvú mohlo zdať, nie som zrovna školiteľ obchodných dovedností a moje skúsenosti sú pre obchodníka (zamestnanca) do veľkej miery nevyužiteľné.

Komu ale dokážem pomôcť, tak sú to majitelia či riaditelia spoločností, obchodní riaditelia či manažéri obchodných tímov, ktorí majú kontrolu nad procesom a dostatočnú autonómiu pre implementácíu zmien.

Základ je pochopiť ako funguje spoločnosť či obchodný tím. Spolu si prejdeme nielen obchodné procesy ale aj iné procesy, ktoré nadväzujú na obchod. Spravíme si časovú os, namaľujeme si cestu k cieľu a čo je potrebné spraviť, aby sme sa tam dostali. Následne už len zapracujeme na implementácii, aby sme nielen stratégiu ale aj exekúciu dotiahli do zdárneho konca a výsledky boli badateľné okamžite po zapracovávaní daných krokov.

Zdá sa Vám to príliš jednoduché? To preto lebo to jednoduché aj je.

Netreba za tým hľadať žiadnu vedu. Postaviť infraštruktúru nie je problém, najťažšou časťou celého procesu je správne to komunikovať do firmy, aby to prijali nielen majitelia a top manažment, ale najmä zamestnanci.

Neverili by ste čo všetko môže byť problém, pretože:

➔ Darmo obchod predáva keď účtovníćka nevystavuje faktúry.

➔ Darmo účtovníčka fakturuje keď skladníci a rozvoz si dávajú na čas.

➔ Darmo je predané a dodané keď sú mraky reklamácií a naštvaní klienti...

Nájdeme problém

Základ je uvedomiť si, že máme problém. Ostatné sa už poddá.

Nastavíme stratégiu

Namaľujeme si cestu k tomu, ako daný problém vyriešime.

Zamakáme na výsledku

Budem Vás viesť k efektívnemu dosahovaniu stanovených cieľov.

Má zmysel Mentor či Konzultant?

Otázka nie je čo môžete získať, otázka je čo môžete stratiť.

Preskákal som tŕnitú cestu než som sa naučil čo a ako. B2B Sales & Marketing sú mojou špecializáciou a vy nemusíte spáliť štvrť mega ako ja než prídete na to,  ako to robiť správne.

Odpracovať si to síce budete musieť sami, no oveľa jednoduhšie sa pracuje na niečom konkrétnom kedy už pred sebou vídíte cestu, než ju len pracne objavovať.

(mesačne konzultujem / mentorujem max. 40 hodín - zatiaľ kapacita je)

Peter Stanek

Niečo o mne...

Niektorí z vás ma už poznajú, iní zase nie. Som asi najväčší "fuckuper" čo behá po krajine, a som na to hrdý. Pôvodne letecký technik (super platená práca), ktorá ma ale nebavila, no dala mi do podnikania výborný základ. Naučila ma pracovať štrukturovane, vytvárať systém práce a ten čo najlepšie automatizovať a optimalizovať. Po mnohých drobných neúspechoch som bol od podnikania odhováraný, ale ako by povedal "Rocky"- Nie je dôležité koľko rán rozdáš, ale koľko dokážeš uniesť a nezlomia ťa, znovu sa postavíš na nohy a bojuješ, len tak sa víťazí :-)

Zažil som v biznise veľa pádov a následne vstal z popola, no to bola tá pre mňa tá najlepšia škola biznisu. Veľa podnikateľov, ktorým vystrelil prvý biznis dnes rozdávajú rozumy, no refreshnúť život, financie a celkovo podnikanie opakovane, je už väčší oriešok. Od svojích 16 rokov som vybudoval niekoľko biznisov, a aktuálne vlastním a riadim projekty MrDoodle.co a Expanduj.eu kde som do veľkej miery zúročil svoje skúsenosti (MrDoodle je síce super, ale pre mňa ako biznis má hrozne nízke marže a strašne zle sa škáluje). Ak je niečo v čom som fakt dobrý, tak je to vytváranie ekosystému na zelenej lúke. Keď som pôsobil ako "Interim Manager" som si uvedomil, že dosť ťažko sa vytvára systém ak človek nemá kontrolu nad kompletným procesom od náboru cez IT až po školenia či finančné riadenie. Aj napriek 4 mesiacom aktívnej práce a pomerne vysokým investíciám, sa nepodarilo úplne dosiahnuť  zásadného zvýšenia efektivity obchodného tímu.

Oproti tomu keď som to isté staval na zelenej lúke, bez financií ale s absolútnou kontrolou nad procesom tak mi to trvalo 2 týždne, nestálo to skoro nič a systém po mesiaci aj s "ladením" funguje násobne lepšie ako ten predchádzajúci. Prečo? Mal som totiž moc nad všetkým, a dokázal som zabezpečiť aby sa všetko podriadilo spoločnému cieľu, tj. vybudovať efektívny ekosystém.

Peter Stanek | Owner & Commercial Director

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram